Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı: AMD Radeon R9 295X2

Maksimum hız ve performans için tasarlanan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, oyunların 4K çözünürlükte en yüksek ayarlarda oynanmasına olanak sağlıyor.

AMD yaptığı bir açıklamada, PC’de oyunun zirvesini yaşamak isteyen oyun tutkunlarına yönelik, dünyanın en hızlı ve en güçlü ekran kartı AMD Radeon™ R9 295X2’i duyurdu. Tek kart tasarımında iki AMD Radeon™ R9 Serisi grafik işlemcisini bir araya getiren AMD Radeon R9 295X2, bugünün ve yarının oyunlarını en yüksek görüntü ayarlarında ve 4K çözünürlükte kaldıracak güce sahip.

“AMD, oyun sektörüne güç veren Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı AMD Radeon™ R9 295X2 ekran kartını piyasaya sürmekten mutluluk duyuyor” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “Rekorları altüst eden bu çift işlemcili kart, sektörde bir benzeri bulunmayan ses ve 4K görüntüleri mümkün kılarak, Radeon’un oyunla eşanlamlı olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.”

Sektörde bir ilki müjdeleyen AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, fabrikada monte edilmiş kapalı devre sıvı soğutma sistemine sahip. PC’ler için sıvı soğutma çözümlerinin lider tasarımcı ve üreticilerinden Asetek ile birlikte geliştirilen bu sistem sayesinde kullanıcılar, AMD Radeon R9 295X2 ekran kartına hiçbir müdahalede bulunmadan düşük sıcaklıklarda ve sessiz çalışan, kararlı performans veren bir ürüne sahip olacak.

Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisi ile tasarlanan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, Mantle üzerinden yüksek performanslı oyunları mümkün kılıyor. Mantle sayesinde oyun tutkunları, dünyanın kullanılmayan kapasitesi düşük, başarısı kanıtlanmış tek programlama arabiriminden yararlanabilecek.

AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı bu ay içinde KDV hariç 1499 USD ve 1099 EUR’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir